Следете нé или притиснете Escape

Наслов

Да го пратиме Перо на All-Star!

2014-01-06
Кога не можеш директно до помошниците тренери, тогаш смислуваш начин како најдобро и највирално да прошириш порака до главните создавачи на јавното мислење во светот на НБА, Шек и Чак.

Одличната идеја започната од локалните вљубеници во НБА и поддржувачи на Перо Антиќ почна локално, а веќе успеа да експлодира по социјалните медиуми. По креирањето на страницата за обожаватели, следниот чекор беше направен на Твитер:

По герила маркетинг потегот за промоција на фан страницата твитот доживеа да биде објавен и на официјалниот блог на Атланта Хокс!

Како можете и вие да помогнете да продолжи да расте оваа иницијатива? Приклучете се на страницата и поканете ги и вашите пријатели, да му покажеме на светот дека знаеме да дигнеме врева и да го испромовираме Перо за да не биде изоставен од All-Star викендот како ѕвезда во подем за руки натпреварот.

Психотичен Ум

Писател (во најава), колумнист, преведувач, толкувач, вљубеник во маркетинг, поддржувач на се' што е добро, ловец на #mkfail моменти, боем, трол...

СЛЕДЕТЕ НÈ

[quote][url=https://www.facebook.com/failmkd?fref=ts]Fail.mk[/url][/quote]
[quote][url=https://www.facebook.com/prochitajpovekje]Прочитај повеќе[/url][/quote]